Vykradené byty nejsou ničím neobvyklým

Téměř stále stejná situace. Lidé odejdou do práce, zamknou svůj byt, ale jakmile se vrátí domů, zjistí, že by jejich domov cílem zloděje, nebo zlodějů. A přesně podle stejného scénáře probíhala poslední vykrádačka bytu v jednom z blanenských sídlišť. I zde jeho obyvatelé byli v zaměstnání, čehož zatím neznámý zloděj využil. A šel skutečně na jistotu, jelikož odcizil nejenom peníze, ale také notebook. 

Celková ztráta tak dosáhla 34 000 korun.

Výpočetní technika je nejoblíbenější

Samozřejmě notebooky, tablety či mobilní telefony jsou nejčastějšími cíli zlodějů. I když velkou cenu může mít třeba i televize či domácí kino, přece jenom odnést menší přístroj stejné hodnoty je mnohem snazší, a nenápadnější. A stejně tak snadné je daný přístroj také prodat. Dá se očekávat, že i tento zmíněný zloděj zamíří, stejně jako řada ostatních, do některého z bazarů nebo zastaváren, popřípadě prodá svůj lup na internetu. A šance na vypátrání? Rovná se téměř nule

Obrana existuje

Riziko je neustálé, proto je ideální možností, jak proti danému problému bojovat, registrace elektroniky do našeho registru, nebo aktivace zabudované funkce Najít iPhone. Sice tím nezabráníte krádeži jako takové, ale rozhodně zabráníte dalšímu přeprodeji, jelikož si každý bude moci ověřit, zda je daný předmět kradený, či nikoliv. A navíc ho díky této možnosti budete moci vystopovat a získat tak zpět.