Nastává ideální čas pro výlety. Tak pozor na své věci!

Snad každý miluje poznávání různých krás naší země. A to jak těch přírodních, tak samozřejmě i těch historických. A je to právě jaro a první slunečné dny, které turisty lákají nejvíce. A to hlavně proto, že počasí je příjemné, a ačkoliv je slunečno, není zbytečné horko. A to ať už se vydáte pěšky, na kole, autem či vlakem. 

Ochrana především

Než se podíváme na zabezpečení proti krádeži, je vhodné se taky zaměřit na to, jak chránit svůj telefon před poškozením. Tento odstavec se týká zejména dražších telefonů u kterých může poškození být velkou nepříjemností. Takovými telefony jsou zejména iPhony od Apple a modely řady Galaxy S od Samsungu.

Ochrana iPhone je specifická, protože jejich tělo je více náchylné k drobným škrábanečkům a to zejména u modelů, které mají na zadní straně sklo. Proto je vhodné podívat se na kryty na iphone, které dnes už nejsou jen pro ochranu, ale slouží i jako stylový doplněk.

U Samsungů jsou problémy obdobné. Dnešní špičkové stroje nabízejí obrovský výkon, ale ten je stále ukryt v křehkém těle. Ohromné přední panely s AMOLED displeji jsou jejich hlavní chloubou, a proto je vhodné na ně nalepit nějaké speciální tvrzené sklo pro Samsung a když už budete vybírat tvrzené sklo, můžete vybrat i speciálně vytvarované pouzdro na Samsung.

Své zážitky si jistě budete zaznamenávat

A cíle většiny turistů bývají jasný. Navštívit dané místo, a ideálně si zážitky zvěčnit, a to jak na fotoaparát, takt třeba i na mobilní telefon. Ten je tak neustále v ruce a vždy připraven k tomu, abyste mohli pořídit snímek. Jsou však i chvíle, kdy si chcete odpočinout, občerstvit se, zakoupit si suvenýry, a to ze svých rukou dané přístroje odložíte. A rázem se může stát, že na ně zapomenete. Ostatně jak mnozí potvrzují, není to nic neobvyklého. A problémem může být, že až doma zjistíte, že svůj fotoaparát nebo telefon nemáte – a navíc nevíte, kde jste ho ztratili. 

S nálezcem se lze snadno spojit

Aktualizace: Naše databáze už kvůli GDPR nemůže být v provozu, ale stále můžete například na iPhone nastavit, aby se na zablokoval a na displeji zobrazila libovolná zpráva, jak vás má nálezce kontaktovat. Stačí se přihlásit na iCloud a tam vybrat vpravo dole ikonu Find iPhone -> Nahoře uprostřed vybrat konkrétní zařízení co hledáte -> Otevře se karta zařízení, kde můžete zvolit Lost mode a nastavit zprávu co bude na displeji.

V takových případech hledáte možnosti, jak ho získat zpět. Pokud by byl v našem registru elektroniky, není to zase až takový problém. Jelikož má nálezce povinnost nalezený předmět odevzdat nebo vrátit majiteli, může velmi snadno zjistit, že patří právě vám. Co je k tomu důležité, je i krok z vaší strany, a to zaregistrovat si daný přístroj. Následně vás tak může daný nálezce vyhledat.

Ztráty již nebudou problémem

A právě to je cesta k tomu, že ztráty vašich věcí nemusí být problémem. Poctivých nálezců je stále ještě dost, o čemž vypovídají i policejní sklady, které jsou plné nalezených věcí. A zatímco v případě telefonu jsou jisté teoretické šance jak majitele kontaktovat, v případě fotoaparátů, nebo třeba zapomenutých tabletů, již nikoliv. A přitom pokud by ten váš byl v registru uveden, případně máte zabezpečený iPhone, zabere samotné policii pár vteřin k tomu, aby zjistila, komu ho má vrátit.