Jak policie pátrá po kradených věcech?

Většinou vykoná pouze to nejnutnější

Pokud se i vám v minulosti cokoliv ztratilo, a to ať už z důvodu krádeže nebo loupeže, jistě víte, že v tomto ohledu je činnost policie poměrně laxní. Ostatně již každý zná její kroky, které učiní. Po sepsání protokolu se zeptá několika lidí v okolí, kde byly věci odcizeny. V souvislosti s tím navštíví také nejbližší zastavárnu, a tím její práce končí. Po měsíci přijde informace o odložení případu, a tím je věc „vyřešena“. Vy ale svůj majetek nemáte, a policie vám už dále nepomůže. 

Vsaďte na registr a vezměte pátrání do svých rukou

AKTUALIZACE: Bohužel musel být registr kvůli GDPR vypnut, ale stále platí pravidlo: oznamte krádež na policii!

Rozhodně nenabádáme k tomu, abyste policii nevolali. Zcela určitě je správné jí krádež vaší elektroniky, nebo třeba vašeho pracovního nářadí oznámit. Už jenom proto, že poté může být potrestán daný pachatel, u kterého se třeba najdou i další věci, patřící dalším lidem. Pro oznámení krádeže si určitě připravte IMEI mobilu.

Použití registru je snadné

Samozřejmě abyste váš odcizený výrobek co nejdříve našli, je třeba, aby registr používali nejenom vaši přátelé a jejich okolí, ale samozřejmě i vy sami. Každý den přibývá celá řada nově přeregistrované elektroniky, která se v případě krádeže převede do stavu, který o něm informuje. A zatímco policie složitě objíždí zastavárny, může i ona v tomto ohledu registr využívat. Bohužel, je to pro ni stále jakási práce navíc, a to i přesto, že registr dokáže přinášet mnohem lepší výsledky v pátrání. Tak alespoň vy buďte chytří, využívejte ho a tím chraňte své mobilní telefony.