Jak policie pátrá po kradených věcech?

Většinou vykoná pouze to nejnutnější

Pokud se i vám v minulosti cokoliv ztratilo, a to ať už z důvodu krádeže nebo loupeže, jistě víte, že v tomto ohledu je činnost policie poměrně laxní. Ostatně již každý zná její kroky, které učiní. Po sepsání protokolu se zeptá několika lidí v okolí, kde byly věci odcizeny. V souvislosti s tím navštíví také nejbližší zastavárnu, a tím její práce končí. Po měsíci přijde informace o odložení případu, a tím je věc „vyřešena“. Vy ale svůj majetek nemáte, a policie vám už dále nepomůže. 

Vsaďte na registr a vezměte pátrání do svých rukou

AKTUALIZACE: Bohužel musel být registr kvůli GDPR vypnut, ale stále platí pravidlo: oznamte krádež na policii!

Rozhodně nenabádáme k tomu, abyste policii nevolali. Zcela určitě je správné jí krádež vaší elektroniky, nebo třeba vašeho pracovního nářadí oznámit. Už jenom proto, že poté může být potrestán daný pachatel, u kterého se třeba najdou i další věci, patřící dalším lidem. 

Použití registru je snadné

Samozřejmě abyste váš odcizený výrobek co nejdříve našli, je třeba, aby registr používali nejenom vaši přátelé a jejich okolí, ale samozřejmě i vy sami. Každý den přibývá celá řada nově přeregistrované elektroniky, která se v případě krádeže převede do stavu, který o něm informuje. A zatímco policie složitě objíždí zastavárny, může i ona v tomto ohledu registr využívat. Bohužel, je to pro ni stále jakási práce navíc, a to i přesto, že registr dokáže přinášet mnohem lepší výsledky v pátrání. Tak alespoň vy buďte chytří, a využívejte ho.